NB! Pinner og tilbehør følger ikke med.
Strikkepakke JULIA genser
JULIA er en genser med isydde ermer. Den har vrangbord nederst på bol og ermer, og videre strikkes plagget med mønster og flettinger etter diagram. Genseren strikkes i Alpakka Wool fra Du Store Alpakka.
Ønsker du å bestille ekstra nøster, kan du enkelt legge til flere i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
| Passer til | Voksen |
| Størrelser i oppskriften | XXS-XXXL |
| Garn | Alpakka Wool |
| Fiberinnhold | 60 % alpakka, 40 % ull |
| Overvidde | ca 75 (83) 91 (99) 108 (116) 124 (132) cm |
| Hel lengde | ca 58 (60) 62 (64) 66 (68) 70 (72) cm |
| Ermelengde | ca 49 cm, eller ønsket lengde |
| Pinnetype | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner, Flettepinne |
| Pinnetykkelse | 2.5 mm, 3 mm |
| Strikkefasthet | 34 m mønster etter diagram B på p nr 3 = 10 cm |
| Teknikk | Fletter, Isydde ermer, Rund hals, Vrangbord |
| Vaskeanvisning | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Design | Iselin Hafseld |
| Merke | Du Store Alpakka |
| Kolleksjon | DSA 95 |
| Språk | Norsk |
| Strikkefasthet | 34 masker = 10 cm |