SIRDAL genser i vinrød Safirgarn. Genser med mønster og isydde ermer.
| Passer til | Voksen, Herre |
| Størrelser i oppskriften | S-XXXL |
| Garn | Safirgarn |
| Fiberinnhold | 100 % ull |
| Overvidde | ca (99) 106 (114) 121 (128) 135 cm. |
| Hel lengde | ca (65) 67 (69) 71 (73) 75 cm. |
| Ermelengde | ca (50) 51 (52) 54 (55) 56 cm. |
| Tilbehør (følger ikke med i strikkepakken): | Snor m/stopper |
| Pinnetype | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner |
| Pinnetykkelse | 3 mm, 3.5 mm, 4 mm |
| Strikkefasthet | 22 m x 29 omg glattstrikk, 27 omg mønster = 10 x 10 cm. |
| Teknikk | Høy hals, Isydde ermer, Mønster, Vrangbord |
| Vaskeanvisning | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Design | Dale Garn |
| Merke | Gjestal Garn |
| Kolleksjon | GG 296 |
| Språk | Norsk |
| Strikkefasthet | 22 masker = 10 cm |