NB! Strikkepinner følger ikke med i pakken.
SYFTESTAD herregenser i furugrønn Alpakka Tweed. Glattstrikket genser med raglan.
Ønsker du å bestille ekstra nøster, kan du enkelt legge til flere i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
Viktig informasjon: Dette er et lisensprodukt. Oppskriften sendes ikke ut som PDF, men følger med i garnpakken som en papirutskrift.
| Passer til | Voksen, Herre |
| Størrelser i oppskriften | XS-XXXL |
| Garn | Alpakka Tweed |
| Fiberinnhold | 50 % alpakka, 30 % ull, 20 % donegal |
| Overvidde | ca 100 (108) 114 (121) 130 (137) 146 cm |
| Hel lengde | midt bak ca 64 (66) 68 (70) 72 (74) 76 cm |
| Ermelengde | ca 55 cm, eller ønsket lengde |
| Pinnetype | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Rundpinne 100, Strømpepinner |
| Pinnetykkelse | 4 mm, 5 mm |
| Strikkefasthet | 18 m x 24 p/omganger glattstrikk på p nr 5 = 10 x 10 cm |
| Teknikk | Glattstrikk, Høy hals, Raglan, Rund hals, Vrangbord |
| Vaskeanvisning | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Design | Syftestad x House of Yarn |
| Merke | Syftestad Gård |
| Kolleksjon | SG 01 |
| Språk | Norsk |