NB! Strikkepinner følger ikke med i pakken.
HOLMEN genser i lys beige Sterk og Sterk Tweed. Mønstret genser med raglan.
Ønsker du å bestille ekstra nøster, kan du enkelt legge til flere i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
| Passer til | Voksen, Dame |
| Størrelser i oppskriften | XS-XXXL |
| Garn | Sterk |
| Fiberinnhold | Sterk: 40 % fineste alpakka, 40 % merinoull, 20 % nylon. Sterk Tweed: 34 % alpakka, 34 % merinoull, 17 % nylon, 15 % donegal |
| Overvidde | ca 102 (109) 116 (124) 131 (138) 146 cm |
| Hel lengde | midt bak ca 54 (56) 58 (60) 62 (64) 66 cm |
| Ermelengde | ca 46 cm, eller ønsket lengde |
| Pinnetype | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Rundpinne 100, Strømpepinner |
| Pinnetykkelse | 3 mm, 4 mm |
| Strikkefasthet | 22 m og 28 omganger glattstrikk og mønster på p nr 4 = 10 x 10 cm |
| Teknikk | Mønster, Raglan, Rund hals, Vrangbord |
| Vaskeanvisning | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Design | Ane Kydland Thomassen |
| Merke | Du Store Alpakka |
| Kolleksjon | DSA 140 |
| Språk | Norsk |