NB! Strikkepinner følger ikke med i pakken.
LASSE genser i lys grå Rubin Superwash. Genser med mønster i rundfellingen.
Ønsker du å strikke genseren lengre enn oppskriften, kan du enkelt legge til flere nøster i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
| Suitable for | Voksen, Herre |
| Pattern sizes | S-XXL |
| Yarn | Rubin Superwash |
| Fibre content | 100 % superwash ull |
| Bust width | ca 101 (108) 116 (124) 132 cm |
| Full length | midt foran ca 61 (63) 65 (66) 68 cm |
| Sleeve length | ca 49 (51) 52 (53) 54 cm |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner |
| Needle thickness | 3.5 mm, 4 mm |
| Gauge | 21 m glattstrikk/mønsterstrikk på p nr 4 = 10 cm NB! Vi regner med at 26 omganger i høyden = 10 cm. Dette kan variere litt for hver enkelt og vil dermed påvirke lengdene. |
| Technique | Vrangbord, Mønster, Rund hals, Rundfelling |
| Care instructions | Max 40°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | Brit Frafjord Ørstavik |
| Brand | Gjestal Garn |
| Collection | GG 296 |
| Language | Norsk, Svensk, Finsk |
| Gauge | 21 masker = 10 cm |