NB! Strikkepinner følger ikke med i pakken.
ELBEN genser i oliven Safirgarn. Glattstrikket genser med raglan og rund hals.
Ønsker du å strikke genseren lengre enn oppskriften, kan du enkelt legge til flere nøster i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
| Passer til | Voksen, Dame |
| Størrelser i oppskriften | XXS-XXXL |
| Garn | Safirgarn |
| Fiberinnhold | 100 % ull |
| Overvidde | ca 84 (88) 96 (104) 112 (122) 134 (140) cm. |
| Hel lengde | ca 54 (55) 56 (58) 60 (62) 64 (66) cm. |
| Ermelengde | ca 49 cm, eller ønsket lengde. |
| Pinnetype | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner |
| Pinnetykkelse | 3 mm, 4 mm |
| Strikkefasthet | 22 m glattstrikk på p nr 4 = 10 cm |
| Teknikk | Vrangbord, Glattstrikk, Rund hals, Raglan |
| Vaskeanvisning | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Design | Mari Kalberg Skjæveland |
| Merke | Gjestal Garn |
| Kolleksjon | GG 296 |
| Språk | Norsk |
| Strikkefasthet | 22 masker = 10 cm |