Strikkeoppskrift BASIC TWEED GENSER
Klassisk genser i ALPAKKA TWEED CLASSIC (alpakka/merinoull/donegal), designet av Ane Kydland Thomassen.
Strikkes i glattstrikk med vrangborder og raglanfelling som gir en fin fasong. En tidløs genser – enkel å kombinere og like fin sesong etter sesong.
| Suitable for | Voksen |
| Pattern sizes | XS-XXL |
| Yarn | Alpakka Tweed Classic |
| Fibre content | 50 % alpakka 30 % ull, 20 % donegal |
| Bust width | ca 93 (98) 107 (115) 124 (135) 140 cm |
| Full length | ca 60 (62) 64 (65) 67 (69) 71 cm |
| Sleeve length | dame ca 49 cm, herre ca 54 cm, eller ønsket lengde. |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner |
| Needle thickness | 3 mm, 4 mm |
| Gauge | 22 m x 28 omganger glattstrikk på p nr 4 = 10 cm. |
| Technique | Glattstrikk, Raglan, Rund hals, Vrangbord |
| Care instructions | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | Ane Kydland Thomassen |
| Brand | Du Store Alpakka |
| Collection | DSA 104 |
| Language | Norsk |