NB! Strikkepinner følger ikke med i pakken.
DAGNY genser i lys denim Alpakka Wool. Mønstret genser med isydde ermer og rund hals.
Ønsker du å bestille ekstra nøster, kan du enkelt legge til flere i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
Viktig informasjon: Dette er et lisensprodukt. Oppskriften sendes ikke ut som PDF, men følger med i garnpakken som en papirutskrift.
| Suitable for | Voksen, Dame |
| Pattern sizes | S-XXL |
| Yarn | Alpakka Wool |
| Fibre content | 60 % fineste alpakka, 40 % ull |
| Bust width | ca 101 (112) 123 (134) 146 cm |
| Full length | ca 52 (54) 56 (58) 60 cm |
| Sleeve length | ca 48 cm, eller ønsket lengde |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Rundpinne 100, Strømpepinner, Heklenål |
| Needle thickness | 2.5 mm, 3.5 mm |
| Gauge | 25 m x 30 p/omganger glattstrikk og mønster på p nr 3,5 = 10 x 10 cm |
| Technique | Isydde ermer, Mønster, Rund hals, Strikkes ovenfra, Vrangbord |
| Care instructions | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | Syftestad x House of Yarn |
| Brand | Syftestad Gård |
| Collection | SG 01 |
| Language | Norsk |