NB! Strikkepinner følger ikke med i pakken.
ELBEN genser i lys grå Safirgarn. Glattstrikket genser med raglan og rund hals.
Ønsker du å strikke genseren lengre enn oppskriften, kan du enkelt legge til flere nøster i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
| Suitable for | Voksen, Dame |
| Pattern sizes | XXS-XXXL |
| Yarn | Safirgarn |
| Fibre content | 100 % ull |
| Bust width | ca 84 (88) 96 (104) 112 (122) 134 (140) cm. |
| Full length | ca 54 (55) 56 (58) 60 (62) 64 (66) cm. |
| Sleeve length | ca 49 cm, eller ønsket lengde. |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner |
| Needle thickness | 3 mm, 4 mm |
| Gauge | 22 m glattstrikk på p nr 4 = 10 cm |
| Technique | Vrangbord, Glattstrikk, Rund hals, Raglan |
| Care instructions | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | Mari Kalberg Skjæveland |
| Brand | Gjestal Garn |
| Collection | GG 296 |
| Language | Norsk |
| Gauge | 22 masker = 10 cm |