Flamingo Genser DG 17-02a er en sjarmerende og komfortabel barnegenser strikket i Dale Baby Ull, 100 % merinoull .
Genseren har et klassisk og tidløst mønster med raglanfelling til ermene.
| Suitable for | Barn |
| Pattern sizes | 0-3 md - 4 år |
| Yarn | Baby Ull |
| Fibre content | 100 % merinoull |
| Bust width | ca 49 (54) 57 (60) 63 cm. |
| Full length | ca 27 (31) 34 (39) 43 cm. |
| Sleeve length | ca 16 (17) 19 (24) 27 cm. |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 60, Strømpepinner |
| Needle thickness | 2.5 mm, 3 mm |
| Gauge | 28 m mønster og glattstrikk på p nr 3 = 10 cm. |
| Technique | Mønster, Raglan, Rund hals, Vrangbord |
| Care instructions | Max 40°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | Dale Garn |
| Brand | Dale Garn |
| Collection | DG 17 |
| Language | Norsk |
| Gauge | 28 masker = 10 cm |
| Series | FLAMINGO |