Strikkeoppskrift FLAMINGO genser
FLAMINGO genser er en klassisk mønstergenser med raglanfelling og rund hals.
Genseren strikkes nedenfra og opp med dekorative mønsterborder på ermer og bærestykke, som gir et tidløst og tradisjonelt uttrykk.
Genseren strikkes i Alpakka Tweed Classic og Sterk fra Du Store Alpakka.
| Suitable for | Voksen |
| Pattern sizes | XXS-XXXL |
| Yarn | Alpakka Tweed Classic |
| Fibre content | ALPAKKA TWEED CLASSIC: 50 % alpakka, 30 % ull, 20 % donegal. STERK: 40 % alpakka, 40 % merinoull, 20 % nylon. |
| Bust width | ca 78 (84) 91 (100) 107 (116) 129 (135) cm |
| Full length | midt foran ca 51 (52) 54 (56) 58 (60) 62 (64) cm |
| Sleeve length | ca 49 cm, eller ønsket lengde |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 100, Strømpepinner |
| Needle thickness | 3 mm, 4 mm |
| Gauge | 22 m glattstrikk og mønster på p nr 4 = 10 cm. 26 omganger glattstrikk og mønster på p nr 4 = 10 cm. |
| Technique | Mønster, Rundfelling, Rund hals, Vrangbord |
| Care instructions | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | House of Yarn,Ane Kydland Thomassen |
| Brand | Du Store Alpakka |
| Collection | DSA 96 |
| Language | Norsk |
| Gauge | 22 masker = 10 cm |