NB! Strikkepinner følger ikke med i pakken.
HVALER genser i skarp grønn Kidsilk Erle. Stripet genser med v-hals og krage.
Ønsker du å bestille ekstra nøster, kan du enkelt legge til flere i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
Viktig informasjon: Dette er et lisensprodukt. Oppskriften sendes ikke ut som PDF, men følger med i garnpakken som en papirutskrift.
| Suitable for | Voksen, Dame |
| Pattern sizes | XS-XL |
| Yarn | Kidsilk Erle |
| Fibre content | 53 % kid mohair, 34 % silke, 13 % ull |
| Bust width | ca 105 (114) 123 (134) 143 cm |
| Full length | ca 52 (54) 56 (58) 60 cm |
| Sleeve length | ca 49 cm, eller ønsket lengde |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Rundpinne 100, Strømpepinner |
| Needle thickness | 2.5 mm, 3.5 mm |
| Gauge | 22 m x 30 omganger glattstrikk med dobbelt garn på p nr 3,5 = 10 x 10 cm. |
| Technique | Glattstrikk, Isydde ermer, V-hals, Vrangbord |
| Care instructions | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | Ingrid Raadim x House of Yarn |
| Brand | Ingrid Raadim |
| Collection | IR 06 |
| Language | Norsk |