NB! Strikkepinner og tilbehør følger ikke med i strikkepakkene.
Strikkepakke CARLY genser, beige og brun.
CARLY genser er en redesignet klassiker fra Gjestal Garn-arkivet – nå i en moderne versjon fra House of Yarn.
Den strikkes i myk Limbo in London (alpakka, ull og nylon) med et tidløst mønster og behagelig, romslig passform.
Genseren har fine mønsterdetaljer, raglanfelling og en brettbar halskant som gir et lunt og stilig uttrykk.
En allsidig genser som passer like godt til hverdagsbruk som til tur og kos.
Ønsker du å legge til ekstra nøster gjøres dette i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarg
| Suitable for | Voksen, Dame |
| Pattern sizes | S-XL |
| Yarn | Limbo in London |
| Fibre content | 35 % alpakka, 37 % ull, 28 % nylon |
| Bust width | ca 108 (125) 141 (155) cm. |
| Full length | midt bak ca 57 (60) 62 (64) cm. |
| Sleeve length | ca 44 cm, eller ønsket lengde. |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner |
| Needle thickness | 3 mm, 3.5 mm |
| Gauge | 22 m og 26 omganger glattstrikk og mønster på p nr 3,5 = 10 x 10 cm. |
| Technique | Vrangbord, Mønster, Raglan, Rund hals |
| Care instructions | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | House of Yarn |
| Brand | Bæstmor |
| Collection | BM 11 |
| Language | Norsk, Svensk, Dansk, Tysk |
| Gauge | 22 masker = 10 cm |