NB! Strikkepinner og tilbehør følger ikke med i strikkepakkene.
DALE CORTINA skjerf i indogo melert og natur farge. Et megaskjerf som holder deg varm på iskalde vinterdager med alpakka-ullens gode varemeegenskaper.
Strikkes i Alpakka Forte, som er er alpakkagarn med 20 prosent nylonforsterkning.
Strikkepakken inneholder garn og strikkeoppskrift.
Ønsker du å legge til ekstra nøster kan dette enkelt gjøres i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
| Suitable for | Voksen, Herre |
| Pattern sizes | Bredde ca 45 cm Lengde ca 210 cm |
| Yarn | Alpakka Forte |
| Fibre content | 80 % alpakka, 20 % nylon |
| Full length | ca 210 cm. |
| Measurements | Bredde ca 45 cm. |
| Needle type | Rundpinne 80 |
| Needle thickness | 4 mm |
| Gauge | 23 m glattstrikk på p nr 4 = 10 cm. |
| Technique | Glattstrikk, Mønster, Vrangbord |
| Care instructions | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Designer | Bitten Eriksen i 1956 |
| Brand | Dale Garn |
| Collection | DG 370 |
| Language | Norsk |
| Gauge | 23 masker = 10 cm |