NB! Strikkepinner og tilbehør følger ikke med i pakken.
Strikkepakke EVELINA genser lys grå.
EVELINA er en lett og luksuriøs genser designet av Trine Lise Høyseth, strikket i Tynn Kidsilk Erle.
Garnet gir genseren et florlett, mykt og elegant uttrykk, perfekt til både hverdags og fest.
Strikkepakken inneholder alt garnet du trenger i de vakre fargene hvit (4001) og lys grå melert (4002), samt oppskrift i størrelsene S–XXL.
Ønsker du å legge til ekstra nøster gjøres dette i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarg
| Suitable for | Voksen |
| Pattern sizes | S-XXL |
| Yarn | Tynn Kidsilk Erle |
| Fibre content | 53 % kid mohair, 34 % silke, 13 % ull |
| Bust width | ca 98 (109) 120 (129) 140 cm. |
| Full length | ca 48 (50) 52 (54) 56 cm. |
| Sleeve length | ca 25 cm alle størrelser |
| Needle type | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner, Flettepinne |
| Needle thickness | 3.5 mm, 4 mm |
| Gauge | 21 m glattstrikk med 2 tråder på p nr 4 = 10 cm. Mønster etter diagrammet på p 4 = ca 5 cm. |
| Technique | Fletter, Isydde ermer, Rund hals, Vrangbord |
| Care instructions | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende |
| Designer | Trine Lise Høyseth |
| Brand | Dale Garn |
| Collection | DG 413 |
| Language | Norsk |
| Gauge | 21 masker = 10 cm |