NB! Strikkepinner følger ikke med i pakken.
LASSE genser i lys grå Rubin Superwash. Genser med mønster i rundfellingen.
Ønsker du å strikke genseren lengre enn oppskriften, kan du enkelt legge til flere nøster i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
| Passer til | Voksen, Herre |
| Størrelser i oppskriften | S-XXL |
| Garn | Rubin Superwash |
| Fiberinnhold | 100 % superwash ull |
| Overvidde | ca 101 (108) 116 (124) 132 cm |
| Hel lengde | midt foran ca 61 (63) 65 (66) 68 cm |
| Ermelengde | ca 49 (51) 52 (53) 54 cm |
| Pinnetype | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner |
| Pinnetykkelse | 3.5 mm, 4 mm |
| Strikkefasthet | 21 m glattstrikk/mønsterstrikk på p nr 4 = 10 cm NB! Vi regner med at 26 omganger i høyden = 10 cm. Dette kan variere litt for hver enkelt og vil dermed påvirke lengdene. |
| Teknikk | Vrangbord, Mønster, Rund hals, Rundfelling |
| Vaskeanvisning | Max 40°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Design | Brit Frafjord Ørstavik |
| Merke | Gjestal Garn |
| Kolleksjon | GG 296 |
| Språk | Norsk, Svensk, Finsk |
| Strikkefasthet | 21 masker = 10 cm |