NB! Strikkepinner følger ikke med strikkepakken.
STELLA Genser – lett å tilpasse og strikke
Barnegenser som er designet for å være enkel å tilpasse både i lengde og passform.
Begynn med ermene og juster etter armens lengde, før bolen settes sammen med mønster som matcher.
Genseren kombinerer klassisk vrangbord med strukturmønster, og passer like godt til hverdagsbruk som til fest.
Ønsker du å bestille ekstra nøster, kan du enkelt legge til flere i handlekurven.
Endre farger? Klikk deg inn på fargepalettene og velg dine favorittfarger.
| Passer til | Barn |
| Størrelser i oppskriften | 2-12 år |
| Garn | Pus |
| Fiberinnhold | 70 % babyalpakka, 17 % akryl, 13 % polyamid |
| Overvidde | ca 60 (67) 73 (80) 87 cm. |
| Hel lengde | midt foran ca 33 (38) 44 (48) 52 cm. |
| Ermelengde | ca 24 (31) 36 (38) 40 cm. |
| Pinnetype | Rundpinne 40, Rundpinne 80, Strømpepinner |
| Pinnetykkelse | 8 mm, 9 mm |
| Strikkefasthet | 12 m mønster på p nr 9 = 10 cm. |
| Teknikk | Raglan, Rund hals, Struktur |
| Vaskeanvisning | Max 30°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende |
| Design | Anne-Kirsti Espenes |
| Merke | Du Store Alpakka |
| Kolleksjon | DSA 102 |
| Språk | Norsk |
| Strikkefasthet | 12 masker = 10 cm |