Flamingo Genser DG 17-02a er en sjarmerende og komfortabel barnegenser strikket i Dale Baby Ull, 100 % merinoull .
Genseren har et klassisk og tidløst mønster med raglanfelling til ermene.
| Passer til | Barn |
| Størrelser i oppskriften | 0-3 md - 4 år |
| Garn | Baby Ull |
| Fiberinnhold | 100 % merinoull |
| Overvidde | ca 49 (54) 57 (60) 63 cm. |
| Hel lengde | ca 27 (31) 34 (39) 43 cm. |
| Ermelengde | ca 16 (17) 19 (24) 27 cm. |
| Pinnetype | Rundpinne 40, Rundpinne 60, Strømpepinner |
| Pinnetykkelse | 2.5 mm, 3 mm |
| Strikkefasthet | 28 m mønster og glattstrikk på p nr 3 = 10 cm. |
| Teknikk | Mønster, Raglan, Rund hals, Vrangbord |
| Vaskeanvisning | Max 40°C ullvugge, Bruk vaskemiddel for ull/silke, Bruk ikke skyllemiddel, Tåler ikke Tørketrommel, Vrides ikke, Tørkes flatt, Oppbevares liggende, Ikke klorbleking |
| Design | Dale Garn |
| Merke | Dale Garn |
| Kolleksjon | DG 17 |
| Språk | Norsk |
| Strikkefasthet | 28 masker = 10 cm |
| Serie | FLAMINGO |